Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy ten pomysł Ci się podoba?
Ankieta jest zamknięta.
Tak, brzmi ciekawie
9.09%
1 9.09%
Tak, ale mam pewne uwagi
0%
0 0%
Nie, to jest niepotrzebne
63.64%
7 63.64%
Korupcja to zło.
27.27%
3 27.27%
Razem 11 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korupcja w Lidze Klubowej
#1
2931 NorbertC

Korupcja w Lidze Klubowej

Wprowadzenie dodatkowej zmiennej do wyników ligi w każdym sezonie

Poniżej to co do chwili obecnej udało mi się w tej kwestii opracować i mogę zaproponować:

Opis: Stworzenie możliwości sprzedania/kupienia meczu poprzez przekazanie kwoty z jednego budżetu jednego klubu do drugiego klubu.

Możliwość zaproponowania takiej "transakcji" na 24h przed planowanym startem meczu. Informację o przyjęciu warunków, bądź ich odrzuceniu dostają właściciele klubów jako informację na pocztę po konkursie - wtedy zostają też pobrane ewentualne pieniądze z budżetu do budżetu - ewentualne warunki do omówienia przez sztab informatyków. W przypadku zgody na korupcję trzeba tylko rozważyć jak w realny sposób to rozwiązać? I co trzeba rozważyć:



1. Czy w 100% sprzedanych meczów drużyna kupująca wygra?
2. Osłabienie zawodników skorumpowanych czy chwilowe wzmocnienie drużyny kupującej?
3. Możliwość wykrycia przez system takiej akcji (15% wszystkich zostaje wykryte)
4. Jakie kary za wykrycie? (Rzeczywisty wynik meczu, kara finansowa obu klubów, utrata punktów)?


+ Dodatkowa możliwość szybkiej zmiany budżetu klubowego
+ Możliwość kreowania wyników meczów i ligi w oczywistych momentami sytuacjach

- wprowadzenie (propagowanie) zachowań w społeczeństwie uznawanych za niedopuszczalne, ale istniejące
 
#2
Jak dla mnie nie potrzebne. Nie wiem jaki kub zgodziłby się za jakąś kwotę przegrać -,-
Jeśli już to słaby z którym na 100% byśmy wygrali, a dobry ma pewnie mnóstwo kasy i skocznie na fula więc nie dałby się przekupić Tongue
 
#3
Nie. Jest to głupi pomysł, przecież obecnie można za plecami innych graczy dogadać się z innym klubem. Jednak nie popieram żadnych korupcji mimo, że chodzi o grę.
 
#4
jeżeli administracja by wykryła korupcje to ban permanętny Wink jedyna taka opcja. wtedy bym dokładnie logi sprawdzał :p
 
#5
Gdyby to przeszło to Administrator musiałby wprowadzić inny system kar, a nie ban, bo byłoby to częścią systemu gry;p

Pomysł nie przejdzie z tego co widzę, ale to powoduje, że kolejna gra będzie w jakiś sposób wyidealizowana i pozbawiona rzeczywistego czynnika. Korupcja może nie jest pozytywnym zjawiskiem, ale ktoś kiedyś powiedział, że zawsze w taki czy inny sposób będzie istniała. I zawsze znajdzie się ktoś kto z niej skorzysta.

@Skwarek ja nie staram się ustalić kto byłby w stanie przegrać. Po prostu gdyby była możliwość to równie duże szanse na kupno miałby zespół mocny jak i słaby (który np. będąc bez szans mógłby dodatkowo zarobić).

Temat pewnie dziś będzie można zamknąć, jeżeli wejdzie jeszcze ze 2-3 minusy, chociaż sama góra wypowiedziała się niepomyślnie i to skreśla tą propozycję zapewne;p
 
#6
Korupcja istnieje, ale niepotrzeba robienia do tego mechnizmow, mozna sie dogadac przeciez

Tak po namyśle to nawet teraz może być że ktoś kupuje komuś PP w zamian za niezredukowanie zmęczenia, obniżenie formy itp.
 
#7
Jestem na nie. Bo jak to by miało wyglądać ze zawodnika w gorszych warunkach się puści i słabiej oceni ? Przecież to będzie złośliwe. A jak chcecie to za punkty PP zróbcie. I możliwość wykrycia korupcji , kara dla klubu bądź zawodnika.
 
#8
Temat długo nieaktywny i chyba nie przejdzie. Zamykam
 
  


Skocz do:


Przeglądanie: 1 gości